Idealne akcesoria dla Twojego ogródka – trochę inspiracji na wiosnę

Myślałeś już, czy Twój ogród jest przygotowany na koniec zimy? Marzą Ci się domki ogrodowe lub szklarnia foliowa na ulubione ogórki? Zobacz, co przyda Ci się na działce w tym sezonie.

Kwietniowe meblowanie działki

Wiosna to okres, w którym przebudzamy się do życia, podobnie jak przyroda. Trzeba więc znów zagwarantować zarówno naszym działkowym roślinom oraz sobie właściwe okoliczności przebywania w ogródku!

Odkurz stoły i krzesła ogrodowe. Za oknem jest coraz cieplej. Lada chwila będzie można ponownie ustawić je przy domku ogrodowym, albo również na werandzie.

Jeżeli w tym sezonie myślisz o całkiem innych niż dotychczas stolikach ogrodowych, to ciekawym rozwiązaniem są meble technorattan. Niezbyt ciężkie oraz wysoce praktyczne – umożliwią przyjemny wypoczynek w przerwie prac w ogrodzie.

Co schowasz w twoim działkowym domku?

Niektórym na działce wystarczają jedynie skrzynie ogrodowe, w których chowają akcesoria. Bardziej wymagający działkowicze chcą posiadać coś większego, jak bodaj domki ogrodowe albo zamykane altany.

Warto jest zdecydować się na skrzynie ogrodowe niepodatne na warunki zewnętrzne.

Istnieją rodzaje skrytek do ogrodu, które można samemu przemalować – po to, by nie odstawały od naszych upodobań. Jeżeli nie czujesz się biegłym monterem, możesz wybrać skrzynie działkowe z szybkim składaniem bez konieczności użycia narzędzi.

Dokładnie pod rozmiary domków działkowych dobierane są szafki, co ułatwia całkowite wykorzystanie powierzchni.

Wyśnione warzywa z własnej szklarni

Własna szklarnia to marzenie każdego działkowca. Z resztą wszyscy pragnęliby mieć sposobność uprawiania plonów bez obaw o nieprzychylne warunki klimatyczne. Jeśli będziesz miał uprawę roślin w szklarni, to ulewy nie będą nigdy Twoim kłopotem.

Przekonać Cię może też fakt, iż przydomowa szklarnia sprawia, że owoce i warzywa rozwijają się nawet o kilka tygodni szybciej, niż te rosnące na tradycyjnych hodowlach.

Szybszą w realizacji opcją jest szklarnia foliowa. Postawienie , ale też demontowanie tunelu foliowego w ogrodzie nie będzie problemem.

Swoja szklarnia to czasochłonne zadania, ale również radość. Opłaca się ją posiadać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *